Disinfection & Cleaning
-
Provider:BODESterillium classic pure Hand Disinfectant Set by Bode, 3x 500 ml
Low stockRegular price 16,06€Offer price 16,06€ Regular priceUnit price 10,71€ pro l -
Provider:BODEBode Sterillium Classic Pure hand desinfection 10x 500ml, dosing pump
Low stockRegular price 54,62€Offer price 54,62€ Regular priceUnit price 10,92€ pro l -
Provider:SCHÜLKESchülke Desderman® Hand Disinfectants, Norovirus,1000 ml
Low stockRegular price 41,64€Offer price 41,64€ Regular priceUnit price 8,33€ pro l -
Provider:SCHÜLKE
Desderman® hyclick, hand disinfectant, from Schülke, 20x 500ml
Low stockRegular price 130,09€Offer price 130,09€ Regular priceUnit price 13,01€ pro l -
Sold outProvider:BODEBode Sterillium Classic Pure hand desinfection 10x 1000ml, dosing pump
Regular price 94,73€Offer price 94,73€ Regular priceUnit price 9,47€ pro l -
Provider:BODEHartmann Sterillium Hand disinfectant 2x 500ml, dosing pump
Regular price 11,37€Offer price 11,37€ Regular priceUnit price 11,37€ pro l -
Provider:SCHÜLKESchülke Desderman® Hand Disinfectants Set, Norovirus, 3x 1000 ml
Low stockRegular price 25,51€Offer price 25,51€ Regular priceUnit price 8,50€ pro l -
Provider:SCHÜLKESchülke hyclick®-Set, 20x 500ml desderman® + 1x dispenser
Low stockRegular price 161,11€Offer price 161,11€ Regular priceUnit price 16,11€ pro l -
Provider:BODEHartmann Sterillium Hand disinfectant 10x 500ml, dosing pump
Low stockRegular price 52,44€Offer price 52,44€ Regular priceUnit price 10,49€ pro l -
Provider:BODEBode Sterillium Classic Pure hand desinfection 3x 500ml, dosing pump
Low stockRegular price 17,17€Offer price 17,17€ Regular priceUnit price 11,45€ pro l -
Provider:BODEBode Sterillium Classic Pure hand desinfection 2x 500ml, dosing pump
Regular price 11,81€Offer price 11,81€ Regular priceUnit price 11,81€ pro l -
Provider:BODEHartmann Sterillium Hand disinfectant 3x 500ml, dosing pump
Regular price 16,51€Offer price 16,51€ Regular priceUnit price 11,01€ pro l -
Provider:BODEBODE Bacillol® Zero Tissues XL, 80 wipes
Low stockRegular price 15,80€Offer price 15,80€ Regular priceUnit price pro -
Provider:BODEHartmann Sterillium Hand disinfectant 10x 1000ml, dosing pump
Regular price 108,85€Offer price 108,85€ Regular priceUnit price 10,89€ pro l -
Provider:PAUL HARTMANNBode Bacillol® 30 Sensitive Green Tissues, 120 wipes
Low stockRegular price 14,57€Offer price 14,57€ Regular priceUnit price pro
The selection of disinfectants and professional cleaning agents includes e.g. products for the disinfection of hands and skin, distilled or double-distilled water (Aqua Dest & Aqua Bidest), pharmaceutical Isopropanol, special cleaners for instrument disinfection or medical surface disinfectants.
Many of the highly efficient disinfectants for skin, surfaces or instruments are available in different sizes and quantities.
We are happy to provide our customers in Germany with non-binding advice on the topic of "Disinfectants & Cleaning"
You can reach us by phone during our opening hours at
02368 89 89 779 (Mon-Fri, 09:00 - 12:30)
Or via our