Products
-
Sold outProvider:PAUL HARTMANNHartmann Foliodress® Suit, in various colors and sizes
Regular price 2,82€Offer price 2,82€ Regular priceUnit price pro -
Provider:PAUL HARTMANNHartmann Grassolind® 20 x 20 cm sterile, individually sealed
Regular price 33,54€Offer price 33,54€ Regular priceUnit price pro -
Provider:PAUL HARTMANNHartmann Grassolind® ointment, cotton fabric, diff. Sizes
Regular price From 13,29€Offer price From 13,29€ Regular priceUnit price pro -
Provider:PAUL HARTMANNHartmann MoliCare® Skin Foaming Cleanser, 400 ml
Low stockRegular price 8,59€Offer price 8,59€ Regular priceUnit price 21,48€ pro l -
Provider:PAUL HARTMANNHartmann Skin Care Oil MoliCare® Skin, vitamin E, 500ml
Low stockRegular price 15,96€Offer price 15,96€ Regular priceUnit price 31,92€ pro l -
Provider:PAUL HARTMANNHartmann skin protector MoliCare® Skin, 100 ml
Low stockRegular price 8,98€Offer price 8,98€ Regular priceUnit price 89,80€ pro l -
Provider:PAUL HARTMANNHartmann Skin Protection Cream MoliCare® Skin, 200 ml
Regular price 7,33€Offer price 7,33€ Regular priceUnit price 36,65€ pro l -
Provider:PAUL HARTMANNHartmann HydroClean® cavity, various sizes
Regular price From 158,10€Offer price From 158,10€ Regular priceUnit price pro -
Provider:PAUL HARTMANNHartmann HydroClean® Solution Wound care, 350 ml
Regular price 12,75€Offer price 12,75€ Regular priceUnit price 36,43€ pro l -
Provider:PAUL HARTMANNHartmann HydroClean®, various sizes
Regular price From 151,94€Offer price From 151,94€ Regular priceUnit price pro -
Provider:PAUL HARTMANNHartmann Hydrocoll concave dressing, sterile, 8x12cm, 10 pieces
Regular price 224,66€Offer price 224,66€ Regular priceUnit price pro -
Provider:PAUL HARTMANNHartmann Hydrocoll sacral dressing sterile, 12x18cm, 5 pieces
Regular price 163,20€Offer price 163,20€ Regular priceUnit price pro -
Provider:PAUL HARTMANNHartmann, hydrocolloid dressing, Hydrocoll thin, sterile, all sizes
Low stockRegular price From 56,78€Offer price From 56,78€ Regular priceUnit price pro -
Provider:PAUL HARTMANNHydrololloid Association Hydrocoll Hartmann, sterile, diff. Sizes
Low stockRegular price From 68,38€Offer price From 68,38€ Regular priceUnit price pro -
Provider:PAUL HARTMANNHartmann Hydrofilm Plus Transparent Bandage with Wound Pad
Low stockRegular price From 39,85€Offer price From 39,85€ Regular priceUnit price pro
We are happy to provide our customers in Germany with non-binding advice on the topic of "Products"
You can reach us by phone during our opening hours at
02368 89 89 779 (Mon-Fri, 09:00 - 12:30)
Or via our