Products
-
Provider:MED-COMFORTSaliva Ejector byf Ampri, removable filter, color selection, 100 items
Regular price 7,49€Offer price 7,49€ Regular priceUnit price pro -
Provider:PAUL HARTMANNSplinter Tweezers, straight, by Hartmann, 9 cm, 25 items
Regular price 70,39€Offer price 70,39€ Regular priceUnit price pro -
Provider:LIFEMEDSports tape, stabilizing, from Lifemed®, colored, 3m x 3,8cm
Low stockRegular price 3,65€Offer price 3,65€ Regular priceUnit price 0,61€ pro m -
Provider:LIFEMEDSpray plaster, breathable, waterproof, from Lifemed®, 40ml
Low stockRegular price 5,47€Offer price 5,47€ Regular priceUnit price 136,75€ pro l -
Provider:ASID BONZSick bag of ASID BONZ, 1.5 L capacity, latex free, 10 pieces
Regular price 5,28€Offer price 5,28€ Regular priceUnit price pro -
Provider:ASID BONZAsid Bonz Sickness Bag, 1,5 litres capacity, latex-free, 50 items
Low stockRegular price 18,19€Offer price 18,19€ Regular priceUnit price pro -
Provider:ERLER ZIMMERTripod for spine, plug-in connection, from Erler Zimmer
Regular price 29,23€Offer price 29,23€ Regular priceUnit price pro -
Provider:BODEStellisept med gloves, Wash Gloves by Bode, 10 items
Low stockRegular price 5,94€Offer price 5,94€ Regular priceUnit price pro -
Provider:BODEStellisept med Antimicrobial Wash Lotion by Bode
Liter:Low stockRegular price From 2,67€Offer price From 2,67€ Regular priceUnit price 9,80€ pro l -
Provider:PAUL HARTMANNSterile eye pads Eycopad® Hartmann, various sizes
Regular price From 36,87€Offer price From 36,87€ Regular priceUnit price pro -
Provider:BEURERSterile Needle Lancets for blood sugar measuring by Beurer
Regular price 7,06€Offer price 7,06€ Regular priceUnit price pro -
Provider:MEDICALCORNER24Sterile Wound / Blister Syringe, 100-120ml, 10pcs
Low stockRegular price 21,09€Offer price 21,09€ Regular priceUnit price pro -
Provider:BODESterillium classic pure Hand Disinfectant Set by Bode, 3x 500 ml
Low stockRegular price 16,06€Offer price 16,06€ Regular priceUnit price 10,71€ pro l -
Provider:BODESterillium classic pure Hand Disinfectant Set by Bode, 5x 500 ml
Low stockRegular price 26,21€Offer price 26,21€ Regular priceUnit price 10,48€ pro l -
Provider:BODESterillium classic pure, Hand Disinfectant by Bode
Liter:Regular price From 2,03€Offer price From 2,03€ Regular priceUnit price 11,06€ pro l
We are happy to provide our customers in Germany with non-binding advice on the topic of "Products"
You can reach us by phone during our opening hours at
02368 89 89 779 (Mon-Fri, 09:00 - 12:30)
Or via our