Products
-
Provider:SÄNGERSänger® neck warmers neck / shoulder area, diff. Fleece covers
Low stockRegular price From 19,12€Offer price From 19,12€ Regular priceUnit price pro -
Provider:SÄNGERSänger® neck warmers, for neck and shoulder area, 1,4L, without cover
Low stockRegular price 15,34€Offer price 15,34€ Regular priceUnit price pro -
Provider:BIRKENSTOCKSaragossa BF, Birko-Flor, by Birkenstock, Narrow, black, size 42
Low stockRegular price 64,05€Offer price 64,05€ Regular priceUnit price pro -
Provider:SARAYASaraya Euro Dispenser, Disinfectant or Soap, different versions
Liter:Regular price From 96,78€Offer price From 96,78€ Regular priceUnit price pro -
Sold outProvider:MEDICALCORNER24Oxygen cylinder with mask, for home / travelling, 14L oxygen
Regular price 21,47€Offer price 21,47€ Regular priceUnit price 1,53€ pro l -
Provider:PAUL HARTMANNAbsorbent Zetuvit® Plus Hartmann, various sizes
Regular price From 61,29€Offer price From 61,29€ Regular priceUnit price pro -
Provider:NOBANoba absorbent compresses, wound compress with fleece side, 25 items
Regular price From 4,86€Offer price From 4,86€ Regular priceUnit price pro -
Provider:PAUL HARTMANNSlot Compresses Medicomp® drain by Hartmann, sterile, 25 x 2 pack
Regular price 18,52€Offer price 18,52€ Regular priceUnit price pro -
Provider:DR. JUNGHANSBeak mug, mug with handle + 2 cover 4 + 12 mm, 250ml, color choice
Regular price From 2,85€Offer price From 2,85€ Regular priceUnit price pro -
Provider:BODEBacillol AF Tissues, Flow Pack with 80 wipes
Low stockRegular price 12,36€Offer price 12,36€ Regular priceUnit price pro -
Provider:BEURERQuick-heating pad Beurer HK 35 by an automatic cut off 40x30 cm
Regular price 48,81€Offer price 48,81€ Regular priceUnit price pro -
Provider:EURONDAEuronda Cut-resistant Nitrile Gloves, sterilisable, 1 pair, size M
Regular price 14,37€Offer price 14,37€ Regular priceUnit price pro -
-
Provider:SCHÜLKESchülke 10x1000ml desmanol® care hyclick® with wall mount
Low stockRegular price 120,30€Offer price 120,30€ Regular priceUnit price 12,03€ pro l -
Sold outProvider:SCHÜLKESchülke 20x 500ml desmanol® care hyclick® with wall mount
Regular price 163,81€Offer price 163,81€ Regular priceUnit price 16,38€ pro l
We are happy to provide our customers in Germany with non-binding advice on the topic of "Products"
You can reach us by phone during our opening hours at
02368 89 89 779 (Mon-Fri, 09:00 - 12:30)
Or via our