Products
-
Provider:MEDELUpper arm blood pressure monitor SENSE, resting indicator, by Medel
Regular price 26,52€Offer price 26,52€ Regular priceUnit price pro -
Provider:SCHÜLKE
octenisept® protect & repair cream, skin care, from Schülke, 50ml
Regular price 5,64€Offer price 5,64€ Regular priceUnit price 112,80€ pro l -
Provider:SCHÜLKEOctenisept® wound disinfection by Schülke, colorless, painless, 50 ml
Regular price 9,24€Offer price 9,24€ Regular priceUnit price 184,80€ pro l -
Provider:SCHÜLKEOctenisept® wound disinfection by Schülke, colorless, painless, 100 ml
Regular price 12,11€Offer price 12,11€ Regular priceUnit price 121,10€ pro l -
Provider:PAUL HARTMANNOP surgical mask Foliodress mask Comfort Hartmann, variants, 50 pack
Regular price From 8,41€Offer price From 8,41€ Regular priceUnit price pro -
Provider:PAUL HARTMANNSurgical caps Foliodress® Cap Comfort Universal by Hartmann, 100 pack
Regular price 13,09€Offer price 13,09€ Regular priceUnit price pro -
Provider:DR. SCHUMACHEROptisept Surface Disinfectant by Dr. Schumacher
Liter:Regular price 60,95€Offer price 60,95€ Regular priceUnit price 12,19€ pro l -
Provider:DR. SCHUMACHERCleaning Solution Orange Solvent, by Dr. Schumacher
Liter:Regular price From 18,80€Offer price From 18,80€ Regular priceUnit price 75,20€ pro l -
Provider:PADERPader Armrest Wedge, leatherette cover, 50x20x10/2cm, color selection
Regular price 37,66€Offer price 37,66€ Regular priceUnit price pro -
Provider:PADERPader car cushion, lumbar cushions, Velcro, 37x23x7cm, diff. Colors
Regular price 22,59€Offer price 22,59€ Regular priceUnit price pro -
Provider:PADERPader treatment couch eco fresh 2.0, electric, hand switch, colors
Regular price 1.803,84€Offer price 1.803,84€ Regular priceUnit price pro -
Provider:PADERPader Legrest Wedge, Wedge Pillow, 80x30x10,2 cm, color selection
Low stockRegular price 51,22€Offer price 51,22€ Regular priceUnit price pro -
Provider:PADERPader Three-quarter-roll, Support Pillow, different versions
Low stockRegular price From 37,66€Offer price From 37,66€ Regular priceUnit price pro -
Provider:PADERPader eco fresh treatment couch - insert for nose slit in head part
Regular price 39,13€Offer price 39,13€ Regular priceUnit price pro -
Provider:PADERPader Eco fresh treatment couches extension - Round Switching
Regular price 249,71€Offer price 249,71€ Regular priceUnit price pro
We are happy to provide our customers in Germany with non-binding advice on the topic of "Products"
You can reach us by phone during our opening hours at
02368 89 89 779 (Mon-Fri, 09:00 - 12:30)
Or via our